طلا سفید یا زرد و خرید طلا سفید

طلا-سفید-یا-زرد-مسئله

طلا سفید یا زرد، مسئله اینست!


چالش ذهنی مردم برای انتخاب  طلا سفید یا زرد

 خرید طلا سفید ؟

این روز ها پاسخ به این سوال که طلا سفید یا زرد کدام یک، ارزش خرید بیشتری دارد و یا خرید طلا سفید عاقلانه است یا نه؟ ذهن بسیاری از مردم ،به خصوص بانوان و دختر خانوم های ایرانی را به خود مشغول کرده است.

از زمان های قدیم ،بسیاری از مردم برای پس انداز سرمایه ی خود اقدام به خرید طلا می کردند و هنوز هم خرید طلا یکی از راه های پس انداز کردن در میان مردم میباشد.

حال برای اینکه به طور دقیق تر این مسئله را مورد بررسی قرار دهید میتوانید به ادامه ی این مطلب مراجعه کنید.

فلز سفید رنگ گفته می‌شود. آلیاژ طلا برای ساخت طلای سفید معمولاً نیکل، منگنز، و پالادیم و در مواردی نقره، روی، پلاتین، و مس است.

البته رنگ طلای سفید مرسوم در جواهرسازی رنگ واقعی این آلیاژ نیست، بلکه با روکش کردن طلا از فلز رودیم به دست می‌آید.

paiiz-contents - طلا سفید یا زرد و خرید طلا سفید

زیبایی و مزایای جالب خرید طلا سفید

زیبایی و مزایای جالب خرید طلا سفید موثر در انتخاب بین طلا سفید یا زرد

جالب است که بدانید طلا در حالت طبیعی ، هنگامی که از دل طبیعت بیرون کشیده می شود ، خاصیت انعطاف پذیری و نرم بودن را به همراه دارد.

همین دلیل باعث شده است که طلاسازان ، برای مقاوم تر کردن طلا به آن فلزات دیگری اضافه میکنند تا مقاوم شود. پس فرقی ندارد طلا سفید یا زرد همه ی آنان به نوعی دارای ناخالصی می باشد.

برای مثال هنگامی که قصد خرید طلا سفید یا زرد را دارید، بهتر است اطلاع داشته باشید که برای مقاوم سازی طلا زرد به آن فلز مس اضافه شده است و برای مقاوم سازی طلای سفید به آن نقره و یا نیکل و گاهی پلاتین اضافه میشود.

بیشتر کسانی که برای خرید حلقه عروسی به مغازه های طلا فروشی مراجعه میکنند، پس از بررسی کامل مدل انتخابی دچار چالش انتخاب طلا سفید یا زرد می شوند.

اما در نهایت بیشتر آنان خرید طلا سفید را ترجیح میدهند، زیرا طلا سفید علاوه بر شیک و مدرن تر بودن دارای خاصیت مقاوم تری می باشد و دلیل اصلی ان ترکیبات آلیاژ هایی همچون نیکل و پلاتین است.

اگر شما نیز در انتخاب طلا سفید یا زرد دچار مشکل شده اید بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که خرید  طلا سفید به صرفه تر و انتخاب بهتری است ، زیرا علاوه بر آنکه رادیوم باعث درخشش طولانی مدت این نوع از جواهرات میشود، ترکیبات آلیاژ های دیگر را نسبت به خط و خش نیز مقاوم تر ساخته است.

البته رایج شدن سبک جدید و مدرن  نیز در افزایش فروش طلا سفید بی تاثیر نبوده است.

paiiz-contents - طلا سفید یا زرد و خرید طلا سفید

تاثیر خارق العاده ی طلا سفید در درمان بیماری های جسمی و روانی

تاثیر خارق العاده ی طلا سفید در درمان بیماری های جسمی و روانی

اگر هنوز هم بین انتخاب این دو نوع طلا بلاتکلیف مانده اید ، بهتر است نظر پزشکان سلامت را نیز در هنگام خرید خود در نظر بگیرید:

دانشمندان و پزشکان پس از ازمایش های متعدد به این نتیجه رسیده اند که، ترکیب طلا و میزان کمی نقره باعث بهبود بسیاری از بیماری های جسمانی و روانی میشود.

بنابراین در هنگام مقایسه ی خواص درمانی این دو نوع طلا ، به این نتیجه میرسیم که خرید این نوع از زیورآلات از لحاظ سلامتی نیز مفید تر است زیرا ترکیبی از نقره و زر میباشد. جالب است بدانید که نتایج آمار در سال های گذشته نشان داده است که در مقایسه ی طلا سفید یا زرد ،خرید طلا سفید توصیه شده است.

مخصوصا استفاده ی وایت گلد ، برای خانم ها باعث تسریع فعالیت های ارگانیسم بدن میشود و در نتیجه آرامش را به همراه دارد، این خصوصیات باعث میشود که حتی افراد عصبی و تندخو، در اتفاقات روزمره خود واکنش هایی انعطاف پذیر تر از خود نشان دهند.

اگر در مقابسه ی ، طلا سفید یا زرد هنوز هم شک دارید بهتر است در ابتدا ویژگی های هریک را با انتظارات خود مطابقت دهید و در انتها دست به انتخاب و خرید بزنید.

مطالب پاییزی حوزه طلا و جواهر

آبانطلا زردطلا سفیدطلا سفید یا زرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *